Aktualności

Spotkania Goistyczne - Samouczek

W czasie pandemii ciężko zorganizować spotkanie go na żywo, a jak się uda to nie wiadomo czy jest to do końca bezpieczne. Dlatego chcemy wszystkim goistom z Torunia i okolic zaproponować wirtualne spotkania na serwerze do grania w Go - KGS. Spotkania odbywają się 3 razy w tygodniu o godzinie 15:00 w Polskim Pokoju. Wiemy, żę nie wszyscy potrafią sobie poradzić z instalacją i uruchomieniem KGSa, więc postanowiliśmy opisać wam co trzeba zrobić, aby w pełni skorzystać ze spotkań.
Spotkania wykorzystują dwie aplikację - serwer do gry KGS oraz serwis VOIP Discord. Aby korzystać z serwera KGS, potrzebne jest konto (chociaż można korzystać jako gość). W celu założenia konta, udajemy się TUTAJ. Po założeniu konta otrzymamy tymczasowe hasło, które powinniśmy zmienić jak najszybciej (nie jest to silne hasło). Po wejściu na serwer, w celu wzięcia udziału w spotkaniu, piszemy do jednego z klubowiczy (woj lub mogget), z prośbą o dołaczenie do spotkania. Otrzymamy wtedy zaproszenie na kanał Discord, gdzie możemy dołączyć się do kanału głosowego i swobodnie korzystać ze spotkania.
Discord działa w przeglądarce, ale jeżeli chcecie zainstalować aplikację, możecie zrobić to na stronie Discorda. Do usłyszenia na następnym spotkaniu!

Nowy wygląd strony

Jakiś czas temu, prosiliśmy, aby ktoś nam pomógł zaktualizować nasza strone internetową. Jak możecie zauważyć, udało nam się to osiągnąć dzięki pomocy Demid Greshnikov, który pomógł wprowadzić w życie wizję opiekuna klubu Dominik Blek.
Od teraz będziemy starać się dodawać tutaj informację odnośnie naszego klubu - te na naszej stronie facebookowej będą skrótami i linkami wskazującymi na tę stronę. Jak cała sytuacja z Coronawirusem się unormuje, to będziemy tutaj zamieszczać znacznie więcej informacji, a może nawet ożywimy tę stronę!