Historia Klubu

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się, kiedy w 2002 roku Dominik obejrzał jeden odcinek pewnego anime pt. "Hikaru no Go". Zamiast fabułą, Dominik zainteresował się grą, w którą grali bohaterowie. Postanowił poszukać informacji w internecie i natchnął się na Interaktywny Kurs Go, a następnie zaczął grać przez internet. Chętnie pokazał grę bratu i razem grali na szachownicy - jeden grał figurami, a drugi starymi monetami.
Jakiś czas później bracia nawiązali kontakt z osobami grającymi w Go w Toruniu i szybko zaczęli brać udział w Turniejach w całej Polsce.


Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i nazwa klubu

Dzięki inicjatywie Łukasza zaczęliśmy spotykać się w Toruńskim MDKu. Wtedy zaczęli przychodzić na spotkania Studenci z UMK. Spotkania w MDKu niestety zakończyły się po 2 latach z powodu małej ilości uczestników. Spotkaliśmy się ostatni raz na grillu u naszego opiekuna w MDKu. Tam podczas jednej z zabaw integracyjnych powstała nazwa naszego klubu.
Nie mogliśmy już spotykać się w MDKu, ale na szczęście nowi członkowie założyli klub na Wydziale Matematyki i Informatyki przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W tych czasach, czyli od 2005 do 2009 roku organizowaliśmy i braliśmy udział w wielu turniejach, w tym smakowity Turniej o Piernikowy Goban. Dzięki pomocy Łukasza , który przebywał w Irlandii, organizowaliśmy również lekcje Go przy pomocy projektora.


Zawieszenie działania

Po tym jak większość goistów zakończyła studia, nie było nikogo, kto zająłby się sprzętem i klubem. Sprzęt leżał na uczelni i bardzo trudno było dostać się do niego. Do 2012 roku jedyną osobą, która cokolwiek robiła w klubie był Dominik. W końcu został sam.


Dziecięce Kluby

Dominik zaczął pokazywać Go dzieciom w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie w ramach nauczycielskich godzin karcianych. Dzięki cotygodniowych spotkaniom pojawiła się nowa fala graczy: Wojtek Małkiewicz i Julka Bednarska - wielokrotni Mistrzowie Polski Juniorów. Rok później, Dominik zmienił pracę i ponownie promował Go, tym razem w Szkole Podstawowej w Złotorii. Tam prowadził klub AtariGo i razem z Bydgoskim Klubem Go zorganizowali trzy turnieje dla dzieci - w Złotorii, w Grębocinie i w Osielsku.